Grafiker Nedir ?

1 Replies, 920 Views

Grafiker nedir ? Öncelikle bunun tanımı bilmeniz lazım.

Birkaç soru var kafamda onları sizinle paylaşmak istiyorum...

1- Grafik işleriyle uğraşan her kişiye grafiker mi deniyor?

2-Grafik Tasarımcı, Grafiker Yardımcıları kimdir?

3-Grafik tasarımcılar ve grafik yardımcıları grafiker gibi düşünemez mi yoksa?

4-Grafiker Tanrı mıdır...?

5-Grafiker Kim öyleyse...?

Bu soruların cevapları bence şunlar...:

1-Grafik işleriyle uğraşan her kişinin adı grafiker değildir.Uğraşıyorsa grafik tasarımcı sıfatını alır.

2-Grafik Tasarımcı ; Grafik işlerine merakı olan, tasarım yapma da uzman olan kişiye denir... Grafiker Yardımcısı ise, grafiker'in takıldığı yerlerde ona yardımcı olan kişidir...

4-Grafiker tanrı olamaz...Çünkü yaratmak Allah'a masustur...Grafikere fikir üretme, birşeyler oluşturma gücünü Allah vermiştir...

5-Grafiker; Bedensel olarak(çizim yapma yeteneğine sahip), hayal gücüyle fikirler üreten, yeniliğe açık, kendini geliştiren kişiye grafiker denir...

Peki siz nesiniz Grafiker misin , Grafik Tasarımcı mı ?

Ben Grafiker değilim, ben acemi grafik tasarımcısıyım...

Herkes Photoshop,Coreldraw vb. grafik programlarını kullanabilir fakat üretmezse bişeyler onun adı grafiker olabilir mi?

Üniversitelerin Güzel sanatlar bölümünde gitmek istediğin Grafik Bölümü, Ressamlık vb. gibi yerlerinde eğitimi alabiliyorsunuz ...

Fakat üstüne basa basa söylüyorum...Eğitim alırsınız önemli olan kendini geliştirmektir...Eğitim almakla olunuyorsa bende gitmek istiyorum; adımı grafiker yapmak istiyorum..Grafikerin filozofla farkı yok unutmayın.

Forumda uzman arkadaşlarım bir bilgi yanlışım varsa cümlemi düzeltirlerse teşekkür ederim...
Designer Focus
oY2lB9.png
" 4-Grafiker tanrı olamaz...Çünkü yaratmak Allah'a masustur...Grafikere fikir üretme, birşeyler oluşturma gücünü Allah vermiştir... "
Designer Focus
oY2lB9.png

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

10tl.net Destek Forumu -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping